facebook-icontwitter-iconinstagram-icon

Ameliyatsız Cilt Germe ve Kırışıklık Tedavisi


Medikal cilt bakımı 1-1,5 saat süren bir uygulamadır. Cilt analizini takiben bakımda yapılacak olanlar belirlenir. Uygun bir temizleyici ile cilt temizlenir ve peeling yöntemi ile de ölü tabakalar uzaklaştırılır,

1.MEDİKAL CİLT BAKIMI

Medikal cilt bakımı 1-1,5 saat süren bir uygulamadır. Cilt analizini takiben bakımda yapılacak olanlar belirlenir. Uygun bir temizleyici ile cilt temizlenir ve peeling yöntemi ile de ölü tabakalar uzaklaştırılır, daha sonra cilde buhar verilerek gözenekler açılır ve siyah nokta ve yağ butonları ciltten temizlenir. Sonra ki aşamada yüksek frekans cihazı ile dezenfeksiyon yapılır ve cilt hassasiyeti giderilir. Tonik uygulanmasından sonra yüz masajı yapılarak kişi rahatlatılır. Cildin gereksinimine göre yüze değişik serumlar ve maskeler de uygulanabilir. Bakım sonunda tonikleme ve nemlendirme işlemi yapılarak medikal cilt bakımı sonlandırılır. Medikal cilt bakımı, cildi dış etkenlere ve yılların oluşturacağı yıpranmaya karşı korumak için ayda bir yapılmalıdır.

Cilt bakım ünitemizde Bentlon marka cilt bakım cihazı ile uygulama yapılmakta ve Germaine de Capuccini, Dr. Rimpler ve Aellas ürünleri kullanılmaktadır.

2.IŞIK DOLGUSU İLE GENÇLİK IŞILTISI

Yaşın ilerlemesine rağmen, her zaman genç görünmek, yıllara meydan okumak herkesin ortak dileğidir.

 Işık Dolgusu ile cilde gençlik ışıltısını yeniden kazandırmak artık mümkün.

Işık dolgusu; cilde yeni bir ışık yansıması için kullanılan mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yepyeni bir konsepttir.

8 amino-asit, 3 antioksidan, 3 mineral ve vitaminin, hyalüronik asitle kombine edilmesinden oluşmaktadır.

Uygulama alanları; tüm yüz, boyun ve dekolte bölgeleridir.

Işık dolgusu; cildi gençleştiriyor, canlandırıyor ve ışıltı kazandırıyor. 2-3 hafta aralıklarla sadece 3 seansta gerçekleşen etkili ve basit uygulamadır.

Birinci uygulamadan itibaren;

  • Ciltte belirgin canlılık ve parlaklık verir,
  • İnce çizgileri onarır,
  • Cildi sıkılaştırır.

Işık dolgusu; ciltte mevcut olan tamamen doğal içeriklerin özel seleksiyonu ile hyalüronik asit bazlı özel formülün, antioksidan koruması ve alt derinin tekrar yoğunlaştırılması için sinerjik bir biçimde cilde verilmesi ile geri kazanılan gençlik ışıltısıdır.

Işık dolgusunun mucizesi aslında insan vücudunda ve canlılarda bulunan hyalüronik asitte gizli. Yaşın ilerlemesiyle birlikte vücutta bulanan hyalüronik asitte de azalmalar meydana geliyor. Bu da cildimizde kırışıklıklar, çukurlar oluşmasına neden oluyor. Hücre bölünmesi, eklemlerin kayganlığının sağlanması ve cilde gerginlik verme özellikleri bulunan hyalüronik asit ve mezoterapi içeriği laboratuar ortamında üretilerek özel bir gençlik iksiri elde ediliyor.

Yaklaşık 15 dakika süren ve ince uçlu iğnelerle deri altına enjekte edilen ışık dolgusu  enjeksiyonundan sonra şişlik, kızarıklık oluşmadığı için de günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Tüm cilt tipleri için uygun olup, cildi dış koşullar (Güneş, sigara, alkol kullanımı vs.) nedeniyle zarar görmüş veya yaşlanma sürecine girmiş tüm ciltlerde önleyici ve tamamlayıcı bir tedavidir.

Hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak, enjeksiyona bağlı iğne etkisiyle çok ufak kızarıklık, eritem vs. olabilir. Uygulamadan sonraki bir iki saat içinde tüm bu etkiler yok olur. Kişinin sosyal hayatını etkilemez.

3.DERMAPEN İLE PRP TEDAVİSİ

PRP Uygulaması nedir?

PRP, ‘Platelet Rich Plasma’ (trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması) adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Bu uygulamada kişiden alınan küçük miktardaki kan özel bir tüpe konarak santrifüj işlemine tabi tutulur ve sonra elde edilen trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma (PRP),istenilen bölgelere enjeksiyon veya dermapen cihazı yoluyla uygulanır. PRP tedavisi dermapen cihazı ile uygulandığında cilt germe ve sıkılaştırma etkisi çok daha fazla olur.  Kliniğimizde PRP tedavisi dermapen cihazı ile yapılmaktadır.

PRP uygulamasında amaç nedir?

Trombositler vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için gerekli olan “büyüme faktörlerini” yapısında barındıran kan bileşenleridir. Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız trombositleri bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır, PRP uygulamasının amacı ise bu hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda trombositi verebilmektir. Böylece hasarlı dokunun onarımı da hızlı ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır, çünkü PRP ile elde edilen trombositlerin yoğunluğu kandakinden 4 kat daha fazladır.

PRP uygulaması “otolog” dur, yani hastanın kendi kanı yine kendisine verilmektedir, dolayısıyla HIV, hepatit gibi herhangi bir bulaşıcı hastalığın kişiye bulaşması söz konusu değildir. Kullanılan materyale hastanın kendi kanının dışında bir şey eklenmediği için bu uygulama güvenilir olarak değerlendirilebilir. Kan tamamen kapalı ve steril tüplerin içine alınmaktadır, herhangi bir hastalık bulaşma riski yoktur.

PRP tedavisi ile hangi sorunlar çözülür? 

  • Cilt Gençleştirme tedavisi
  • Cilt kırışıklıklarının azaltılması
  • Cilt lekelerinin tedavisi
  • Yüz cildindeki sarkmaların tedavisi
  • Akne izlerinin tedavisi

PRP uygulaması nasıl yapılır?

PRP Uygulaması 15 gün aralıklarla 3 seans şeklinde uygulanır. Uygulama öncesi cildi uyuşturan bir krem sürülür, 30-45 dakika sonra uygulama yapılır. PRP uygulması ise 30 dakika sürer. Uygulamanın yapılacağı kişiden ortalama 8-10 cc kan özel tüplere alınır ve santrifüj cihazında trombositleri ayrıştırılır. Böylece trombositler uygulama tüpünün içersinde yoğun halde toplanır ve PRP denilen bir kan ürünü ortaya çıkar. Bu ürün dermapen cihazı ile deri altına uygulanır. Elde edilen trombositlerin tamamı kullanılabilir. Burada doz aşımı gibi bir problem yoktur. Uygulamadan hemen sonra ciltte bir gün süren kızarıklık oluşur

PRP tedavisinin en önemli avantajı nedir?

Elde edilen gençleştirici etkinin dolgu ve benzer uygulamalarda elde edilen etkiler gibi sadece belirli alanlara yoğunlaşmış olmaması, derinin daha büyük bir bölümüne yayılması ve daha kalıcı olması PRP tedavisinin en önemli avantajlarındandır. Diğer yöntemlerle sağlanan olumlu sonuçlar belli bir süre devam eder, ancak PRP ile elde edilen olumlu sonuçlar daha uzun ömürlüdür.

PRP uygulaması Trombosit sayısı yetersiz olan hastalarda ve kanser hastalarında yapılmamalıdır.

Merkezimizde Ameliyatsız Cilt Germe ve Kırışıklık tedavisinde;

Medikal Cilt Bakımı, Işık Dolgusu ve Dermapen ile PRP (Kök Hücre) Uygulaması birlikte kombine edilmektedir.

Uygulama Fiyatları Hakkında Bilgi Alın