facebook-icontwitter-iconinstagram-icon

Blog

Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri

Vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan istenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon tekniğinden faydalanılmaktadır. Bu tekniği en çok kadınlar yaptırsa da erkekler de bazı bölgeleri için lazer epilasyon tekniğini kullanabilmektedir. Lazer epilasyon yaptırırken hangi bölge tercih edilirse edilsin deneyimli kurumlara yaptırılması son derece önemlidir. Deneyimli kişilerce yapılmayan uygulamalarda ciltte ciddi yanıklar oluşabilmektedir. 12 yaşından büyükler için uygulanabilen lazer epilasyon, vücudun pek çok bölgesine farklı seanslarla uygulanabilmektedir.

Yüz Lazer Epilasyonu

Yüz bölgesinde hormonal nedenlerle oluşan tüylenmelere karşı yapılan yüz lazer epilasyonu, oldukça kritik bir uygulamadır. Hormonal hastalığın tedavi süreci ile birlikte uygulanması gereken teknikten kesin sonuç sadece bu şekilde alınabilmektedir.

Bıyık Bölgesi Lazer Epilasyonu

Bıyık bölgesindeki tüylerden kurtulmak isteyen kadınlar, 8-10 seanslık bıyık lazer epilasyonu ile istenmeyen bıyık bölgesi tüylerinden kurtulabilmektedir. Yüz bölgesinde olduğu gibi bu bölgede de Alexandrite lazer tipi tercih edilmektedir.

Sakal Üstü Lazer Epilasyonu

Erkeklerin düz bir sakal çizgisi istemesi ve sakal çizgilerinin üstünde meydana gelen tüylenmeden kurtulmak için yaptırdığı sakal üstü lazer epilasyonu, ortalama 10 -12 seansta istenen sonucu ve görünümü vermektedir. Alexandrite lazer tipi ile sakal üstü lazer epilasyonunun yapılması gerekmektedir.

Boyun Lazer Epilasyonu

Erkeklerin boyun bölgesinde kıl dönmesi sıklıkla yaşanmaktadır. Bunun önüne geçebilmek için boyun lazer epilasyonuna başvuran pek çok erkek kıl dönmesi probleminden kurtulabilmektedir.

Ense Lazer Epilasyonu

Ense bölgesinde bulunan kıllar sırta kadar erkeklerde devam edebilmektedir. Görüntü olarak pek çok erkeği rahatsız eden bu durumdan ense lazer epilasyonu kurtarmaktadır. Kadınlar da ense tüylenmeleri için bu epilasyon tekniğinden faydalanabilirler. Kişinin durumuna göre ortalama 4-6 seansta ense lazer epilasyonu tamamlanmaktadır.

Bacak Lazer Epilasyonu

Kadınların her daim şikayet ettiği ve temiz kalmasını istediği bölge olan bacak bölgesi için 4 seansta %80 oranında bacak kıllarından kurtulmak mümkündür. 1 seans için iki bacakta toplam 30dk yeterli gelmektedir. Alexandrite lazer tipleri bacak lazer epilasyonu için tercih edilen lazer tipleridir. 

Kol Lazer Epilasyonu

Hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği kol lazer epilasyonu, Alexandrite lazer tipi ile gerçekleştirilmekte olup, ortalama 4-6 seans sürmektedir. 4 seansla gözle görülür sonuçlar alınabildiği için pek çok kişiyi 4 seans yeterli gelebilmektedir.

Koltuk Altı Lazer Epilasyonu

Erkekler tarafından da sıklıkla koltuk altı kılları için lazer epilasyon kullanılmaktadır. Kişinin durumuna göre ortalama 6 seans olarak uygulanan koltuk altı lazer epilasyonu, 4 seansta bile gözle görülür başarılı sonuçlar vermektedir.

Sırt Lazer Epilasyonu

Sırt bölgelerinde meydana gelen aşırı kıllanma nedeni ile erkekler sırt lazer epilasyonunu tercih ederler. Alexandrite lazer tipi ile gerçekleştirilen sırt lazer epilasyonu, ortalama 4-6 seansta istenen sonucu vermektedir.

Göğüs Bölgesi Lazer Epilasyonu

Erkekler, göğüs bölgesindeki kılların seyreltilmesi için göğüs bölgesi lazer epilasyonu tekniğine başvururlar. Sırt bölgesi lazer epilasyonu ile benzerlik gösteren bu teknik için Alexandrite lazerler tercih edilebilmektedir.

Genital Bölge Lazer Epilasyonu

Bu bölgeye ağda uygulamasının zor ve ağrılı olması sebebi ile tercih edilen genital bölge epilasyonu, hijyenik sebeplerle pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir. 4 ila 6 seansta istenen sonuçlara ulaşılan genital bölge lazer epilasyonunun rahim ve yumurtalıklara zararı bulunmamaktadır.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyonu

Bikini bölgesinden taşan tüylerden rahatsız olan kadınlar, 4-6 seans bikini bölgesi lazer operasyonu ile bu rahatsızlıklarından kurtulabilmektedir.

3D Simülasyon Randevusu